Olmeca Tekila Güncel Fiyatı Olmeca Tekila Fiyatları

Olmeca tekila fiyatı da yeni gelen alkol zamlarıyla birlikte arttı. 2019 yılında Olmeca tekiladan alınan katma değer vergisi 1.02 liralık artış ile birlikte 8.04 Türk Lirasından 9.06 Türk Lirasına çıktı. Yeni gelen zamlarla birlikte Olmeca tekila tüketenlerin kafasını kurcalayan sorulardan birisi de kuşkusuz ki “ ne kadar?” oldu. Olmeca tekilanın şu an Olmeca Blanco 35’lik, 50’lik, 70’lik ve 100’lük versiyonları satılıyor. Ayrıca Olmeca Gold serisi adı altında Olmeca Gold 35’lik ve 70’lik şişeler de raflarda bulunuyor. 70’lik Olmeca Altos Plata, Olmeca Altos Reposado ve Olmeca Dark Chocolate da birçok tekel bayisinde ve marketlerde satışta bulunuyor. Olmeca tekilanın saydığımız ürünlerinin perakende satış fiyatında yüzde iki ile üç arasında bir artış meydana geldi. Siz değerli takipçilerimiz için biz de tekila güncel fiyatlarını ve diğer güncel alkol fiyatlarını güncel liste haline getirdik ve sayfanın alt kısmında paylaştık. Aşağıdaki güncel fiyat listesini inceleyerek Olmeca tekila güncel fiyatları hakkında gerekli tüm bilgiye ulaşabilirsiniz.

Olmeca Tekila

Tekila genel olarak alkol içeren bir Meksika içkisidir. Tekila içkisi adını şu an Meksika’da bulunan “Tequila” kasabasından almaktadır. Bundan yaklaşık iki bin yıl önce Aztekler, agave adı verilen bitkinin özsuyundan ürettikleri içkiye Büyük Maya Tanrısı “Olmeca” adını vermişlerdir. Olmeca tekiladaki Olmeca kısmı da buradan gelmektedir. Agave bitkisi Türkiye’de Sabır otu olarak bilinmektedir. Tekila %100 mavi agave’dan üretilebilir veya mavi agave yanında farklı baharatlar da üretim işlemine dahil edilebilir. Tekila da diğer iyi alkoller gibi bekledikçe güzelleşir. Chivas Regal viski gibi aromalı fıçılarda bekletilebileceği gibi (Tekila aromalı fıçılarda bekletilirse çeşitli aromalar ve altın renk kazanır) metal ya da cam tanklarda da bekletilebilir (Metal ve cam tanklar da tekilayı renksiz tutar). Türkiye’de en çok tercih edilen tekila markası tabii ki Olmeca tekiladır. Avrupa’da da en çok tercih edilen tekila markalarının başında Olmeca tekila gelmektedir. Meksika tekilaları arasında en meşhurlarından birisi olan Olmeca tekilası Meksika’da şişelenmekte ve diğer ülkelere ihraç edilmektedir. Günümüzde farklı ülkelerde de tekila üretimi mevcuttur.

Olmeca Tekila Güncel Fiyatları

 Olmeca Blanco 35’lik Tekila Fiyatları 76,50 Türk Lirası
 Olmeca Blanco 50’lik Tekila Fiyatları 109,00 Türk Lirası
 Olmeca Blanco 70’lik Tekila Fiyatları 149,50 Türk Lirası
 Olmeca Blanco 100’lük Tekila Fiyatları 202,00 Türk Lirası
 Olmeca Gold 35’lik Tekila Fiyatları 82,50 Türk Lirası
 Olmeca Gold 70’lik Tekila Fiyatları 160,00 Türk Lirası
 Olmeca Altos Plata 70’lik Tekila Fiyatları 200,00 Türk Lirası
 Olmeca Altos Reposado 70’lik Tekila Fiyatları 205,00 Türk Lirası
 Olmeca Dark Chocolate 70’lik Tekila Fiyatları 149,50 Türk Lirası

Olmeca Tekila Migros Fiyatı

Yukarıda paylaştığımız listede Olmeca tekila güncel Migros fiyatını bulabilirsiniz. Tekila güncel fiyatları satış yapılan şehir, tekel bayisi, büfe ve markete göre ufak değişiklikler gösterebilmektedir. Tekila almadan önce “tekila fiyatı ne kadar?” sorusunu sormanızı tavsiye ederiz. Fiyat değişikliklerine bağlı olarak güncel fiyat listesi anlık olarak güncellenmektedir. Yeni tekila fiyatları hakkındaki fikirlerinizi ve düşüncelerinizi merak ediyoruz. Lütfen bizimle paylaşmaktan çekinmeyin 🙂

Unutmayın ki alkol dostunuz değildir!

Bir önceki yazımız olan Bomonti Bira Güncel Fiyatı başlıklı makalemizde bomonti bira, bomonti bira fiyatı ve bomonti bira fiyatı 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

7 Comments

 1. olmeca pure gold edition’ı kesinlikle tavsiye ederim. free shop’tan öyle şişesi güzel duruyor diye almıştım zamanında. alkol oranı yine aynı olmak kaydıyla neredeyse limon ve tuz gerektirmeyecek kadar yumuşak içimli bir tekila yapmışlar.

  yalnız tek tehlike şişe şeffaf olmadığı için(dışında yaldızlı bir kaplama mevcut) ne kadar içtiğinizi kestiremiyorsunuz ve götü başı kaybetmeniz mümkün. dikkatli içmenizi tavsiye ederim (tecrübeyle sabit, dikkat etmeden içtik geçenlerde 3 kişi yamulduk kehkehkeh :))

 2. olmeca tekila dünyanın en kalitesiz tekila markasıdır hatta rezalettir.

  ama gelin görün ki bizim ülkede en kalitelisi en çok satanıdır.

  umarım piyasaya yeni markalar girer de kurtuluruz olmeca tekiladan.

 3. olmeca tekila kesinlikle en iyi tekila değildir.
  meksikalı “ahbap”larımın hakkındaki görüşleri bir hayli acımasızdır(örneğin: biz onu “içmiyoruz”)
  benim ilk içtiğim tequila da olmeca idi haliyle,malum yurdumda bulunan sayılı tequila markalarındandı…
  sonraları el jimador’lar don julio’lar ile biraz tequila gustosu oluşunca hele de patron ve kanaatimce en iyisi olan herradura’nın tadına bakıldıysa, olmeca tekila tatlı hatıraların eşlikçisi olarak tarihe karışır.
  jose cuervo da iyidir ancak epey sevilen bir mariachi dosttan kıyaslaması istendiğinde tarafımdan tereddütsüz bir “herradura claro” cevabı alınmıştır.
  tür olarak blanco candır, shotlar su gibi gider, kafası eşsizdir! reposado ve añejo ise tequila, o şarap içercesine ağır ağır tadına varılarak içilir, diğer türlü yakar geçer iflahı kurutur. ama yok ben illa onu da shot yaparım diyen bir mangal yürekli var ise, kendisine tereddüt giderici bir bira kafası akabinde yapmasını öneriyorum.bir meksikalının,onların içtiği gibi büyük shot bardaklarında size bir yudum alın diye ikram ettiği patronu ancak o kafayla shot biçiminde tüketebilirsiniz, çok yakmıyor o zaman…
  kısacası latin amerika aşığı olunduğu ve meksikalıların eşi bulunmaz tatlılıktaki muhabbetiyle tanışıldığı takdirde, tekilanın iyisi hakkında er geç bir kanıya varılır.
  ha hiçbiri yoksa olmeca tekila içilir mi… içilir tabii, tekila olsun.

 4. zaten sağlığa fazlaca zararlı olduğunu biliyorum da artık bu işin tadı kaçtı. bugünden itibaren elimden geldiğince alkol ve tütün ürünü kullanmayacağım. biz keriz miyiz yahu? kullanmayın arkadaşlar.

 5. bu ülkede kitaplar, sigaralar ve içkiler pahalıdır. devlet bilgili, yalnız ve mutlu olmamızı istemiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir