Netflix Üyelik Ücreti ve Aylık Üyelik Ücretleri

Aşağıdaki listede güncel Netflix üyelik ücreti ve Netflix paketleri hakkında tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Netflix Temel Paket Üyelik Ücretleri Netflix Standart Paket Üyelik Ücreti Netflix Özel Paket Üyelik Ücreti
Ücretsiz Netflix üyeliğiniz sona erince ödeyeceğiniz aylık üyelik ücreti ne kadar? 17,99 Türk Lirası 29,99 Türk Lirası 41,99 Türk Lirası
HD kullanılabilir mi? Netflix temel üyelik kullanıcıları maalesef dizi ve filmleri HD izleyemiyor. Netflix standart paket üyeliğe sahip kullanıcılar dizi ve filmleri HD kalitede izleyebiliyor. Netflix özel paket üyeliğe sahip kullanıcılar dizi ve filmleri HD kalitede izleyebiliyor.
Ultra HD kullanılabilir Netflix temel üyelik kullanıcıları maalesef dizi ve filmleri UHD izleyemiyor. Netflix standart paket üyeliğe sahip kullanıcılar dizi ve filmleri UHD kalitede izleyemiyor. Netflix özel paket üyeliğe sahip kullanıcılar dizi ve filmleri UHD kalitede izleyebiliyor.
Netflix’i aynı anda kaç ekranda izleyebilirim? 1 ekran kullanabilirsiniz. 2 ekran kullanabilirsiniz. 4 ekran kullanabilirsiniz.
Dizüstü bilgisayar, TV, telefon ve tabletinizde seyredebilir miyim? Netflix temel üyelik kullanıcıları Netflix’i dizüstü bilgisayar, Tv, telefon ve tabletlerinde izleyebilirler. Netflix standart üyelik kullanıcıları Netflix’i dizüstü bilgisayar, Tv, telefon ve tabletlerinde izleyebilirler. Netflix özel üyelik kullanıcıları Netflix’i dizüstü bilgisayar, Tv, telefon ve tabletlerinde izleyebilirler.
Sınırsız film ve televizyon programları izleyebilir miyim? Netflix temel üyelik kullanıcıları Netflix’te bulunan tüm film ve televizyon programlarını hiçbir engelle karşılaşmadan izleyebilirler. Netflix standart üyelik kullanıcıları Netflix’te bulunan tüm film ve televizyon programlarını hiçbir engelle karşılaşmadan izleyebilirler. Netflix özel üyelik kullanıcıları Netflix’te bulunan tüm film ve televizyon programlarını hiçbir engelle karşılaşmadan izleyebilirler.
İstediğiniz zaman iptal edebilir miyim? Netflix üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Netflix üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Netflix üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Netflix üyelik ilk ay ücretsiz mi? Netflix temel üyelik ilk ay ücretsiz. Netflix Standart üyelik ilk ay ücretsiz. Netflix özel üyelik ilk ay ücretsiz.

Güncel Netflix Fiyatları

Netflix, tam adıyla Netflix, Inc.  1997 yılında Amerikan girişimciler Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından kurulan medya yayıncılığı ve video kiralama şirketidir. Şirket merkezi Kaliforniya, Los Gatos’ta yer almaktadır.

Netflix’in Tarihçesi

İnternetin çevrimiçi abonelik sistemi Netflix 1999’da yayın yapmaya başladı.  Ve bunu abonelik hizmeti olarak tasarlanmıştı. Abone olmayı tercih edenler, Netflix’in web sitesinden film ve televizyon yayınlarını seçtiler; bu seçimler daha sonra 100’den fazla dağıtım şirketi ile çalışarak ön ödemeli iade zarflarıyla birlikte DVD olarak abonelere postalandı.  Aboneler genellikle aylık olarak istedikleri kadar film izleyebilse de, herhangi bir zamanda sahip oldukları DVD sayısı, abonelik tercihlerine göre sınırlandırılmıştır. O dönemde Netflix’in kataloğunda onbinlerce film seçeneği vardı.

Netflix, 2006’da, bir kişinin önceki kiralama verilerine dayanarak film tercihlerini tahmin etmek için bir algoritma olan öneri sistemini yüzde 10 geliştirip geliştiremediğini görmek için 1 milyon dolarlık Netflix Ödül yarışmasını başlattı. Üç yıl sonra ödül, yedi matematikçi, bilgisayar bilimcisi ve ABD, Kanada, Avusturya ve İsrail’den mühendislerden oluşan bir ekip olan BellKor’un Pragmatik Kaos’una verildi.

Netflix, 2007 yılında gelindiğinde abonelere internet üzerinden doğrudan evlerine aktarma seçeneği sunmaya başladı. Çoğu abonelik planında sınırsız hizmet bulunuyordu. Netflix’in bir sonraki aşaması da video oyun konsolları ve Blu-Ray Disc oynatıcı firmalarıyla işbirliğine girerek videolarının bu cihazlara Internet bağlantısı üzerinden yayınlanabilmesini sağladı. Netflix, 2010 yılının başlarında, DVD’yi ortadan kaldırarak sadece internet yayını yapan bir sistemi başlattı. Netflix bu dönemde sonra hızla Amerika dışına doğru çalışmalar başlattı.  2010 yılında Kanada’da, 2011’de Latin Amerika ve Karayipler’de ve 2012’de İngiltere, İrlanda ve İskandinavya’da yayın yapan tek planlı abonelik sistemini uyguladı. Netflix  190’dan fazla ülke ve bölgede hızla yayılmaya başladı.. Netflix, Eylül 2011’de, akış ve posta tabanlı hizmetlerini Qwikster olarak adlandırılacak olan hizmetle böleceğini açıkladı, ancak planlanan bölünmeyi bir ay sonra abonelerinden bir çığır açarak attı. Akış hizmetleri, 2018’de 130 milyondan fazla aboneye sahip olan en büyük gelir üreticisi olurken, kira bölümü kârlı kaldı.

2013 yılında başlayan epizodik tiyatro dizisi House of Cards ile Netflix, kendi yapımlarını başlatmış oldu. Bu tür içerik Netflix’in ana odağı haline geldi ve 2018 yılının sonunda yaklaşık 1.000 orijinal yapıma imza atıldı. Dikkate değer serileri Kırılmaz Kimmy Schmidt, Garip Şeyler, Narcos ve The Crown’du. Netfliz ayrıca, en iyi yabancı filmde dahil olmak üzere üç Akademi ödülü kazanan Roma (2018) adlı film gibi çok sayıda film üretti.

Netflix Türkiye’de Ne Durumda?

2016 yılından beri Türkiye’de izlenebilir olan Netflix, Türkiye’de internet yayınlarına yönelik getirilen yeni düzenlemenin gerektirdiği lisans başvuru sürecini 2018 yılında başlattığını duyurdu.

Türkiye’de yaklaşık 1.5 milyon üyeye sahip olan Netflix, zengin içerik çeşitliliğine ve Türkiye’den dünyaya taşıdığı ülkemizin hikayelerine dünyanın da değer vermesini sağlıyor. Türkiye’deki yatırımlarını artırmaya devam edeceğine de belirten Netflix, sunduğu ebeveyn kontrollerini daha da güçlendirecek adımlar atmak üzere yetkililerle görüşmelerin sürdürüldüğünü ve hedeflerinin,üyelerin tercih ettiği içeriklere keyifle ulaşmalarını sağlarken, çocukların da yaşlarına uygun olmayan içeriklerden etkin bir şekilde korunması olduğunu vurguladı. Türkiye’ye özel Netflix fiyatlandırma mevcut olduğu için avantajlı Netflix üyelik fiyatlarıyla hemen dizi ve filmlerin keyfini çıkartmaya başlayabilirsiniz.

Netflix Türkiye’de Nasıl Çalışıyor? Netflix Güncel Ücretleri Nedir?

Netflix.com.tr üzerinden abonelik alınan Netflix’in 25 Türk Lirası ile 40 Türk lirası arasında değişen üç farklı abonelikten birini seçip üye olabiliyorsunuz. İlk ay ücretsiz olarak abonelik sağlanan Netflix’te kredi kartı numarası veriliyor ancak ikinci aya kadar memnun kalmadığınız takdirde aboneliğinizi iptal edebiliyorsunuz.

Netflix Üyeliği Ne Kadar?

Ülkemizde son aylarda meydana gelen dolardaki (dövizdeki) dalgalanmalar sonucu Netflix üyeliği fiyatlarında da değişiklik meydana geldi. Aklınıza takılan “Netflix üyelik ne kadar?” sorusuna şöyle cevap verebiliriz: Netflix üyeliklerinin en ucuz paketi olan “Netflix Temel Paket” şu an aktif olarak 17.99 Türk lirasına satılıyor. Temel paketin özelliklerini Netflix’in orijinal sitesinden ve yazımızın başında sizin için oluşturduğumuz tablodan inceleyebilirsiniz. Netflix üyeliklerinin orta paketi olan “Netflix Standart Paket” ise 29.99 Türk lirasından üyelik kabul etmeye devam ediyor. Standart paketin özelliklerini merak ediyorsanız sayfanın başını inceleyebilirsiniz. Netflix üyelikleri arasında en üst paket olan “Netflix özel paket” aylık üyelik ücreti ise 41.99 Türk lirasıyla satışa sunulmuş durumda. Toplu alımlarda büyük avantajlar sunan Netflix özel paketi 4 kişiye kadar aynı anda kullanıma izin veriyor. Netflix yeni üyelik fiyatlarını açıkladığında internet sitemizi sizin için güncellemiş olacağız.

Netflix Ne Kadar?

Netflix temel paket 17.99 Türk Lirası, Netflix standart paket 29.99 Türk Lirası ve Netflix özel paket ise 41.99 Türk Lirası satış fiyatına sahiptir. Netflix temel pakette 1 ekran, Netflix standart pakette 2 ekran, Netflix özel pakette ise 4 ekran sınırlaması bulunuyor.

22 Comments

 1. bu şirketin türkiye ekibine artık kim söylediyse işi gücü bırakıp kore dizileri eklemeye başlayan firma.
  gelecek dizilere, filmlere bakıyorum, yarışı kore, bizim ülkede kore yapimlarina ilgi var evet ama birazda kore filmi ekleyin bari.
  bu arada izleyecek bir şeyler arayanlar için (bkz: suits) çok iyi bir seçenek resmen dizinin fanı oldum (orijinal dizisi) korelilerde yeniden uyarlamasini çekiyor.

 2. türkiye’de parayı çuvalla götürdüğünü düşündüğüm platform. haftalardır istanbul’un en merkezi noktalarından en kenar mahallelerine kadar her yerde the irishman, atiye ve the witcher reklamları var. hele zincirlikuyu mecidiyeköy hattındaki ilan panoları ve binaların reklam duvarları netflix’e çalışıyor.

 3. kafasına göre filmleri anlık ekleyip çıkartıyorlar sanırım. dün fırıncının karısı filmi eklenmişti ama bugün aynı filmi bulamıyorum. çok amatörce yönetiliyor anladığım kadarıyla.

 4. şu an aboneliğimin son ayında bulunduğum film dizi portalı. yurtdışında, maddi gücümüz çerçevesinde korsan ürün kullanmayalım, netflix’te ne varsa seyredelim diye abone olmuştum. şimdi türkiye’de beşte biri içerik ve gelire ve içeriğine göre yüksek sayılabilecek bir fiyatı nedeniyle aboneliğimi iptal ettireceğim.

  takip ettiğim bir dizi şu an 7. sezonunda (blacklist) ama netflix’te sadece 5 sezon var! diğer birçok dizide de durum aynı. hd içerik için 30lira vereceğim ama siz güncel bölümleri ve filmleri vermeyeceksiniz!

  spotify premium üyeliğim var. netflix yerine yıllık blu tv alacağım. netflix yapımı film ve dizileri de malum sitelerden izlerim artık vicdanım rahat, size müstehak! sırf haksızlık olmasın diye farklı email ile üye olup bir ay ücretsiz aboneliği almadım her seferinde. ama hakkaten size müstehak.

  tanım: sınırlı içerik ile türk müşterilerini kazıklayan, ülkeden defolup gittiğinde eksikliği hissedilmeyecek platform.

 5. muhtemelen kendinize göre belirli bir izleme programı oluşturduğunuzda verimli kullanabileceğiniz bir online dizi-film platformu.

  eleştirilerin kaynağını biraz dikkatli bakınca fark edebiliyorsunuz. şimdi öncelikle içindeki içeriklere bakalım. ya bir dizi ve ya da bir film. bir de toplamda bu içerikleri 2’ye ayıralım: netflix’in kendi çıkardığı orijinal yapımlar ve orijinal olmayıp dışarıdan platforma eklenen diğer yapımlar. bu netflix’e özel olmayan diğer yapımlara insan netflix’e üye olmadan diğer dizi-film izleme sitelerinden ulaşabiliyor veya torrent olarak indirebiliyor. haliyle netflix’e gelen birisinin sadece bu yapımlara yönelmesi biraz saçmalık oluyor ve boşuna para vermiş oluyor. bu durum da haliyle insanları netflix’in kendi yapımlarını izlemeye yönlendiriyor. bu orijinal yapımların film olanları genelde düşük bütçeyle çekildiği için kaliteyi yakalamak zor oluyor. tabi iyi filmler yok değil, ama iyi filmleri bulmak için denemek gerekiyor. yani karar verdiğiniz bir filmi izlemeden önce spoilersız yorumları gözden geçirin. örneğin filmlerin buradaki başlıklarında da biraz fazlaca entry almışsa denemeye değer. tabi burada beğeninin kişisel bir değerlendirme olduğunu da unutmamak gerekir. sizin beğenmediğiniz bir şeyi başkası veya başkasının beğenmediği şeyi siz beğenebilirsiniz. şimdi gelelim netflix’in kendi dizi yapımlarına. kullanıcıları esas netflix’e bağlayan şeyler orijinal yapımı diziler. tabi burada dikkat edilecek esas konu bu dizilerin sezonlarının bir paket halinde geliyor olması. yani tv’deki diziler gibi hafta hafta değil toplu bir halde yayınlanması. bunun iyi mi kötü mü olduğu konusunda kararsız kalabiliyorsunuz. beklemek yerine sezonu bir çırpıda bitiriyorsunuz. ancak bu sefer de yeni sezon için aylarca beklemeniz gerekebiliyor ve bu durum da bu platformun kullanımında insanlarda boşluk yaratabiliyor. yani kullanıcıların sırf belli başlı takip ettiği diziler için bu platformda olduğu biliniyor. örnek olarak la casa de papel, black mirror, dark, house of cards verilebilir. tabi insanlar esas dizilerinin yeni sezonlarını beklerken oyalanmak için (biraz da aylık ödedikleri ücret boş geçmesin diye ) başka orijinal yapım olan dizilere de bakıyorlar. tabi onlar arasında da beğenmedikleri olunca platformdan soğuyabiliyorlar. ama bu sorunlar sadece netflix için değil bu eksende çalışan diğer izleme platformları için de geçerli.
  son olarak da şunu öneriyorum: eğer netflix’in kendi yapımı olmayan bir diziyi netflix’te izleyecekseniz mevcut devam eden bir diziyi değil bitmiş bir diziyi izleyin. çünkü orijinal yapımlarda olduğu gibi dışarıdan eklenen dizilerde de sezonları paket halinde yayınlama olayı var. bunun için de o sezonun bitip üzerinden biraz süre geçmesi gerekiyor. eğer mevcut durumda devam eden orijinal içerik olmayan bir diziyi netflix’te izlemeye çalışırsanız diğer izleyicilere göre geride kalırsınız.

 6. Netflix özel üyelik alıp benimle birlikte ortak kullanmak isteyen var mı? Dört kişi birleşip netflix üyelik ücretini bölüşebiliriz uyguna gelmiş olur.

 7. Ben şimdi Netflix özel paket alınca dört farklı kişi kullanabiliyor muyuz? Eğer farklı kişiler kullanabiliyorsa Netflix üyeliği ne kadar oluyor?

 8. televizyon kanallarında izleyecek hiçbir şey bulamadığım için evde canımın sıkılmasını engelleyen yegane şey netflix.

 9. netflix’in neden bu denli abartıldığını anlamıyorum. çoğu film ve dizi hayal kırıklığı benim için. marriage story fiyaskosu sabrımı taşıran son damlaydı. bundan önce ise muhafız, sex education gibi çocuk oyalayacak dizilere milyonları gömdüler ve hayretle bir bölüm bile dayanamadım. üstelik, bir iki dizi ile de bu sonuca varmadım, bence yaptıkları işlerin büyük çoğunluğu bu şekilde hayal kırıklığı.

  sanıyorum kendileri de bunun farkında. martin scorsese’e, alfonso cuaron’a hollywood stüdyolarının bile veremeyeceği miktarda büyük paraları vermelerinin sebebi, tam olarak bu. kaliteli bir imaj oluşturabilmek. akademi ödülleri’nde, altın küre’de boy gösterebilmek. şunun da farkında olduklarını biliyorum; artık sıkıcı bir hal almaya başladı yaptıkları işler. cuaron, scorsese derken kurtarabilecek miyiz diye bakıyorlar.

  ayrıca, bizden aldıkları paraları ‘aykut enişte’, ‘deliha’, ‘delibal’, ‘dabbe’ gibi filmlere gömüyor herifler. pazar yeri tabirini kullanmamın sebebi bu. dabbe ne abicim? dabbe ne demek ya? koskaca netflix’sin sen? dabbe ne demek allahın cezaları?

  neyse. sinirlerime hakim olabilmek için amazon prime’a kaydoldum. fleabag bile şu tüm netflix dizilerine yüze katlar.

 10. an itibariyle 30 günlük deneme süresine başladım.

  her bölüm başında “xbet” ve bir çok reklam görmeye alışan bünyeme reklamsız dizi izlemek garip gelmiyor değil.

 11. bu gece hanımla oturup the big short flimini izlediğimiz ve göz ucu ile izlediğimden (daha önce izlemiş olduğumdan) ilk kez bir şeyi fark ettim akabinde suserlere hak verdim.
  artık nasıl bir çevirmen flimi çevirmişte 3 to 1 denilen kısmı olduğu gibi düz çevirmiş arkadaş. ya çeviriyi geçtim iddia bahis veya bir kazanç ortamında bir insan sana gelip sen 3 vereceksin kazanırsan ben sana 1 vereceğim der ve bunu biri kabul eder merak ediyorum.
  önce dedim her halde bu yazıda bir hata var ama ısrarla kalan bütün flim boyunca bu hatayı yapmışlar. düşünün flim 2008 ekonomik krizi ve mortage krizini anlatıyor. ortalıkla oranlar ekonomik değerler ucuyor ancak sen daha en basit işi çeviremiyorsun.
  ne diyim çeviren kişiye tavsiyem elimde çok güzel iddia oranları var 20 ye 1 veriyor gelsin çok para kazandıracağım kendisine.

 12. uzun süredir izleyecek hiçbir şey bulamıyordum. nadiren gelen iyi yapımlar da ağza bir parmak bal çalmaktan öte değildi. dizilerle aram çok iyi değil. film arşivini kesinlikle iyileştirirse belki bir gün dönebilirim.

 13. bilgisayarda vpn ile diğer ülke içeriklerine sahip olunabiliyor lakin uygulama için böyle bir şey yok sanırım. olsa da ben bulamadım.

  yapım ve telif hakları nedeniyle içeriklerin tüm dünyada aynı olması beklenemez elbette ama netflix türkiye cidden diğer ülkelerin içerikleriyle kıyaslanınca çok ama çok zayıf kalıyor. zaten arayüzü de kullanışlı olmadığından hep aynı içerikler dönüp duruyor. halbuki o zayıf içeriği rağmen ana sayfasında görüntülenenden daha fazla yapıma sahip. bunu neden ısrarla güncellemiyorlar? işte bunu anlamıyorum.

 14. içindeki zilyon tane dizi, film vs.’nin bir boka benzemediği dizi altyapısı. işe yarar kendi yapımı olan dizileri dark, la casa de papel (beni fazla sarmadı). kendi yapımı olup da işe yarayacak başka bir dizi bana hitap etmedi. kendi yapımı olan filmler inanılmaz kötü zaten. verilen paraya yazık. netflix yapımı olmayan birkaç tane daha film dizi vs. var ki zaten bu diziler yıllar önce çekilmiş bir çok insanın daha önce izlediği diziler. o sebeple içerik gayet kötü ve yetersiz.

 15. izleyecek bir şeyi nasıl buluyorsunuz bu platform da?
  “recently added” bölümü nerdeyse ay da bir güncelleniyor bende, eklenenlerin yarısı saçma sapan animeler(eski seriler eklense amenna, ama eklenenler de hep ufak çocuklara hitap ediyor genelde), aylık eklenenlerin bir diğer yarısı da eski püskü filmler oluyor zaten birçoğumuzun arşivlerinde bulunan veya defalarca kez izlemiş olduğumuz.
  arada dönem dönem nadir de olsa tek tük güzel seriler yayınlanıyor ona lafım yok, ama bunların haricinde gerçekten çöp ya.
  en kısa süre de alternatif daha güzel bir platformun çıkması dileği ile… kötünün iyisi diye idare ediyoruz mecbur :/

 16. netflix olarak yıllardır ebeveynlere çocuklarının izledikleri yapımları denetleme olanağı sunuyoruz. ancak yetkililerle yaptığımız görüşmelerin ardından türkiye’de sunduğumuz ebeveyn kontrollerini güçlendirme kararı aldık. artık üyelerimiz yetişkinlik düzeyi 18 yaş ve üzeri olarak belirlenmiş yapımları bir pın kodu ile koruma altına alma imkanına sahip olacak. dünyanın farklı noktalarında bu ve benzeri uygulamalara başvuruyoruz. amacımız, kreatif özgürlük sunmaya devam ederken çocuklarımızı yaşlarına uygun olmayan içeriklerden koruyabilmek.”

  saygılarımızla,
  netflıx türkiye

 17. çoğu zaman boşuna para veriyormuş gibi hissediyorum. keza o kadar seçenek arasında hala izleyecek bir şey bulamamak manasız.

 18. torrent varken ne gerek var, zaten filmler diziler orjinal dilinde daha guzel derdim hep..

  halen de orijinal dilde izlemeyi savunuyorum, ama netflixin en büyük avantajinin dizileri turkce dublajli izleyip, ayni anda biseylerle ugrasabilmek oldugunu, dizi izlerken kitap okuyabildigimi, telefonu kurcalayabildigimi, programlama ile ugrasabildigimi farkettigimden beri artik torrentten dizi indirmez oldum.

  ayrica aylik 30 tl uyelik ucreti, 150 tl elektrik, 70 tl su, 300 tl dogalgaz, 70 tl internet, 50 tl telefon, 1.000 tl kiranin yaninda nedir ki?

 19. beğenmiyorsanız boşuna 10 tl’den olmayın dediğim platform, bugün 10 tl için laf yapan yarın neler yapmaz.

  hadi ultra ıdır bıdırısını aldın diyelim 40 tl olsun, 40 tl için kendinizi yormayın be agacım üyeliğinizi iptal edin veya bankaya 40 tl yatırmayın adamlar otomatik bağlantınızı keser.

  xbetli bol reklamlı günler dilerim.

 20. geçen bir film izliyordum bu platformda televizyon üzerinden. tak elektrikler kesildi.

  tabii hem televizyon gitti, hem modem.

  açtım telefonun internetini ve netflix uygulamasını. filme kaldığım noktadan devam ettim.

  hop 10 dakika sonra elektrikler geldi. kapattım telefonu, açtım televizyonu. tabii televizyon uygulamasında da 10 dakika sonraki kaldığım yerden devam.

  yani demem o ki, eleştirilecek çok yanı vardır bu tür uygulamaların. “zaten hepsi internette bedava mevcut” diyen de çok kişi var. ancak zamanı değerli ve kolaylığı seven insanlar için bu tür uygulamalar nimet abiler, ablalar.

  keşke hepimizin alım gücü yüksek olsa ve saçma sapan siteler ile bu gibi işini düzgün yapmaya çalışan uygulamaları karşılaştırmak zorunda kalmasak. bu gibi platformlara verdiğimiz 10-20 liranın hesabını yapmak koyuyor insana.

 21. buna düzenli olarak para veren aylık abone olan adam dünyadaki en boş adamlardan biridir.
  para saçmayı sever kapitalizmin sağdığı ineklerden en sevdiğidir.

  meriçler troller hemen dadanmış avukatı gibi kim takarsa bunları.

  ileride yerini başka platformlara devredecektir.

 22. insanımız bir şeye ya körü körüne iyi diyor ya da tamamen çöp diyor. ortası yok bu yorumların.
  netflix’in de kullandığımız her hizmet gibi iyi ya da kötü yanları var.
  kötü yanları;
  -ara yüzü gerçekten kullanışsız, netflix’te binlerce dizi ve film arasından belli başlı yapımlar anasayfada var. bir aydır aynı dizi ve filmlerin anasayfamda çıkmasından sıkıldım.
  -her hangi bir puanlama sistemi yok
  -yabancı filmlerin orjinal isimlerle değilde türkçe isimleriyle veriliyor olması.
  -her yapımın türkçe altyazısının bulunmaması.
  -yaklaşmakta olan sansür.
  iyi yanları;
  -erişim kolaylığı. ister televizyon, bilgisayar veya telefonda çok kolaylıkla erişebiliyorum. netflix yokken bir film izleyeceksen torrentten indirilmesini beklerdim. sonra altyazıyı indirir, ardından da bilgisayarı televizyona bağlayıp izlerdim. artık bu işlemleri tek seferde atlıyorum.
  -takip sistemi. hangi bölümde veya hangi dakikada kaldığım otomatik olarak kayıt altına alınıyor.
  -favoriler listesinin olması.
  -4k yayınların yayılmaya başlaması. televizyonumun bu özelliğinden bu sayede yararlanabiliyorum.
  -yüksek kalitede film dizi izleyebilme.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir