Madecassol Krem Fiyatı ve Merhem Fiyat

Madecassol Krem Fiyatı Ne Kadar?

Yeni yılda yeni zamların gelmesiyle birlikte Madecassol krem kullanan herkes gibi sizin de aklınıza “Madecassol krem ne kadar oldu?” sorusu gelmiştir. Ciltte oluşan rahatsızlıklar için etkili olan Madecassol krem veya halk diliyle Madecassol merhem, güncel satış fiyatı üzerinden doktor onayıyla eczanelerden alınabiliyor. Peki, eczanelerden alınan kremin 2020 yılında güncel fiyatı ne kadar? Yeni yılın gelmesiyle ilaçlar için yapılan ücret güncellemesinde 25,94 TL olarak belirlendi. 40 gram, alüminyum tüp içerisinde kullanıma sunulan merhem Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmamaktadır. Bu yüzden hastaların kremin ücretinin tamamını kendileri ödemeleri gerekmektedir. Eczaneden temin ettiğiniz kremi 25 derece altında muhafaza etmeniz gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki kremi kullanırken 24 aylık süreyi değerlendirmeniz ve 24 ayı geçirmemeniz gerekmektedir. Madecassol fiyat değişikliği olduğu durumlarda internet sitemiz güncellenecektir.

Madecassol Cilt Beyazlatma

Madecassol krem, içerisinde bulunan madde ve özler sayesinde cilt için tercih ediliyor. 40 gr tüp içerisinde kremsi yapısıyla muhafaza edilmekte. Cilde sürülen Madecassol, Centella Asiatica bitkisinin ham maddesi sayesinde cilt üzerinde birçok fayda sağlıyor. Peki, Madecassol krem hangi cilt sorunlarına uygulanıyor? Krem, içerisinde bulunan bitki özü sayesinde cildi onarıyor ve yeniliyor. Medikal krem olan Madecassol merhem cilt üzerindeki sivilce izlerine, yaralara, çatlaklara ve yanıklara uygulanabiliyor. Eğer cildinizde sivilce iziniz varsa ve geçmiyorsa doktor kontrolünde Madecassol kullanabilirsiniz. Düzenli kullandığınız zaman kısa süre sonra cildinizdeki farkı görmüş olursunuz. Geçmeyen sivilce izlerinin üzerine uygulayacağınız krem, uygulandığı alanı kurutarak soyulmasını sağlar. Soyulan kısmın altından yeni deri çıkar ve sivilce izleri böylelikle kaybolmuş olur. Aynı şekilde cildinizde bulunan yaralar ve izleri için kremi tercih edebilirsiniz.

Onarıcı etkisi bulunan krem, düzenli kullanım sonrasında cildi yenileyecek ve yaraların, çatlakların kapanmasını sağlayacaktır. Madecassol krem cildi yatıştırıcı özelliği ile de bilinir. Kremi uyguladığınız bölge ferahlayacak, rahatlayacaktır. Bu özelliği ile yanıklar için de tercih edilir. Yanık sonrasında ağrı ve sızının hafiflemesi, cildin kendini kısa sürede yenilemesi adına doktorlar tarafından Madecassol önerilir. Bazı egzama hastalarında ise bu krem kullanılır. Egzama, kaşıntı ve ağrı oluşturduğu için Madecassol ile deri yatıştırılır. Kesin bir çözüm olmasa da egzama hastalarının rahatlaması adına bazı durumlarda Madecassol kullanılması tavsiye edilir.

Madecassol Ne İşe Yarar?

Madecassol krem, cilt yenileme özelliği ile cilt rahatsızlığını bulunan hastalar için kullanılır. Etkili bir ilaç olduğu için doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Reçetesiz satılmayan ilaç, eczanelerden reçete ile alınır. Sivilce izleri, yanıklar, yaralar, farklı sebeplerden dolayı oluşmuş cilt lekeleri… Krem, tüm bu cilt sorunları için oldukça etkili. Kremin faydaları her geçen gün daha çok duyuluyor. Bu nedenle çoğu insan cilt bakım rutinine bu kremi ekliyor.

Geceleri uyumadan önce temizlenmiş cilde uygulanan krem, sabahın ilk ışıklarına kadar cildi onarıyor ve canlandırıyor. İçeriğinde bulunan bitki özü ve diğer maddeler sayesinde aynı zamanda cildi besliyor. Tabi ki Madecassol krem için de belirli bir kullanım zamanı var. Eğer kremi iki haftadan fazla kullanırsanız cildinize zarar verebilir. Kontrollü bir şekilde ve doğru zamanlı kullanmanız gerekir. Aksi takdirde cildinizi korumak isterken cildinize ve sağlığınıza zarar verebilirsiniz. Eğer bir tedavi için bu ilaç size verilmişse doktorunuz tarafından ne kadar süreyle kullanmanız gerektiği de söylenmiştir. Bu süre içinde tedavinin olumlu sonuçlandığını görürsünüz.

Eğer doktorunuzdan özel olarak kremin yazılmasını istediyseniz ve cildinizi yenilemek için bu kremi kullanmayı düşünüyorsanız mutlaka iki haftayı aşmamanız gerekir. Bir hafta akşamları kullanıyorsanız bir hafta ara verebilirsiniz. Daha doğru ve daha kesin bir çözüm için doktorunuzdan öneri alabilirsiniz.

?

Madecassol krem bir tüp içerisinde kullanıma sunulur. Kremi ilk aldığınız zaman tüpün ağzında bir bant olduğunu görürsünüz. Bandı çıkardıktan sonra her kullanımda yeteri kadar krem almalı ve tüpün ağzını açık bırakmamalısınız. Eğer tüpün ağzı açık kalırsa tüp içerisindeki krem, hava ile temas eder ve yavaş yavaş etkisini kaybetmeye başlar. Aynı zamanda tüpün ağzı açık kaldığı sürece tüp içindeki krem dışarıya doğru akar.

Cildinize uygulayacağınız zaman mutlaka cildinizin temiz olduğundan emin olmalısınız. Eğer yüzünüze uygulayacaksanız öncelikle yüzününüz yıkamalı ve iyice kurulamalısınız. Ardından sadece ihtiyaç duyduğunuz bölgelere kremi uygulamalısınız. Çok fazla krem sürmeniz demek cildinizin daha kısa sürede daha iyi bir hale geleceği anlamını taşımaz. Bu nedenle kremi yeteri kadar uygulamanız gerekir. Eğer cildinizde açık yara varsa kremi sürmemelisiniz. Çünkü açık yaralara uygulanan krem hem o yarada yanma hissi verir hem de iltihap oluşmasına neden olur. Eğer açık yaranız varsa ve kremi uyguluyorsanız yarada kaşınma, yanma olacağı için yaranın açıldığını gözlemleyebilirsiniz. Bu nedenle mutlaka açık yaralar üzerinde kremi uygulamamalısınız.

Madecassol Merhem Uygulaması

Madecassol krem birçok cilt sorunu için tercih ediliyor. Ağda ve lazer epilasyon sonrası kullanılan krem, cildi yatıştırdığı için cilt üzerinde kızarıklık, yanma, kaşıntı ve sızıların olmasını önlüyor. Madecassol Merhem;

  • ve 2. derece yüzeysel yanıklarda,
  • Deride oluşan ülser ve bası yarasında,
  • Radyoterapi sonrasında oluşan cilt rahatsızlıklarında,
  • Tahriş olmuş ciltte,
  • Kuruluktan kaynaklı çatlakların oluştuğu ciltte,
  • Yara, yanık ve izlerde kullanılır.

Baktığınız zaman kremin ne kadar geniş alanda kullanıldığını görürsünüz. Peki, farklı cilt sorunları için kullanılan kremin herhangi bir yan etkisi var mı? Doktor onayıyla alabileceğiniz Madecassol krem, doğru kullanmadığınız sürece bazı yan etkileri gösterir. Eğer kremi cilt üzerinde iki haftadan fazla kullanırsanız ya da kremin içerisinde bulunan maddelerden herhangi birine alerjiniz varsa bu etkileri daha belirgin bir şekilde hissedebilirsiniz. Kremin yan etkileri arasında bulunan maddeler şu şekilde;

  • Cilt döküntüsü
  • Kaşıntı
  • Kızarıklık
  • İçi su dolu kabarcıklar
  • Ciltte hassaslık

Kremi kullanmaya başladığınız zaman yukarıda yer alan yan etkilerden herhangi biriyle karşılaşırsanız kremi kullanmayı bırakarak doktorunuza veya eczacınıza ulaşmalısınız. Yukarıdaki yan etkilerin sizde görülüyor olması, sizin kreme karşı alerjiniz olduğu anlamına gelir. Eğer kremi kullanmaya başladıktan sonra bu yan etkileri görmüyorsanız ve 2 haftayı geçmesine rağmen hala kremi kullanmaya devam ediyorsanız yukarıdaki yan etkilerden biriyle karşılaşabilirsiniz. Bu durumda ilaca bir süre ara vermeli ve cildinizi dinlendirmeniz gerekir.

Yağlı Ciltler Dikkat Etmeli

Eğer cildiniz yağlıysa ve sivilceler için bu kremi kullanıyorsanız kısa süreli olarak ilaca devam etmeniz gerekebilir. Çünkü Madecassol krem yağlı bir yapıya sahip. Bu yapısı sayesinde özellikle kuru ciltli hastalar için tercih edilen krem, cildi yenilediği gibi cilde doğal bir nemlilik verir. Yağlı ciltliler ise uzun süreli olarak yanak, alın ve çene kısmında bu kremi kullanamayabilir.

Krem Gün İçinde Ne Sıklıkla Kullanılır?

Eğer doktorunuz farklı bir kullanım zamanı söylemediyse kremi gün içerisinde en fazla 2 kez kullanabilirsiniz. Sabahları ve akşam yatmadan önce kullanmanız tavsiye edilir. Eğer ciddi bir cilt sorununuz yoksa kremi akşamları yatmadan önce temiz cilde uygulamanızda fayda var. Gün içerisinde kremi sürdükten sonra güneş ışığında kalmanız pek tavsiye edilmez. Kremi cildinize uyguladıktan sonra o bölgeyi güneş ışığından korumanız daha sağlıklı olacaktır.

Hamileler ve Emziren Anneler Kullanabilir Mi?

Madecassol krem çocuklar, gençler ve yaşlılar için uygundur. İçeriğinde sağlığı olumsuz etkileyebilecek maddeler bulunmadığı için hamileler ve emziren anneler kremi kullanabilir. Krem, temiz ve sağlıklı içeriğiyle birlikte hamilelere, emziren annelere ve bebeğe bir zarar vermeyecektir. Bu konuda krem güvenle kullanılabilir. Yazımızın başına dönerek Madecassol fiyat hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Madecassol İçeriği Nedir?

MADECASSOL® %1 merhem Cilt üzerine uygulanır.

MADECASSOL Etkin madde: 1 g merhem 10 mg Centella asiatica’nın titre edilmiş ekstresini içerir.
MADECASSOL Yardımcı maddeler: Glikol stearat, propilen glikol, sıvı parafin kalın, terpen içermeyen ıtır yağı, terpen içermeyen lavanta yağı, saf su

Kaynak: https://www.bayer.com.tr/static/documents/kt/madecassol_kt.pdf

Diş dolgusu fiyatları.

Bir önceki yazımız olan İmplant Diş Güncel Fiyatı başlıklı makalemizde diş implant fiyatları, güncel implant fiyatları ve implant diş fiyatı 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

15 Comments

 1. burada ve daha bircok internet sitesinde cilt bakimi icin tavsiye edilmis ancak doktora danismaniz gerekir. ben bepanthol gibi gunluk kullanima uygun sanip aldim. dustan sonra bepanthol ile karistirip kullandim (haftada 2-3 kere). cildimi cok inceltti ve yanaklarda kizarikliga sebep oldu. biraz daha arastirdigimda gunluk bakim icin uygun olmadigini anladim.
  simdi cocuklarda veya kendimde ufak tefek yaralar olunca suruyorum. gercekten cok hizli hucre yenileme ozelligi var. cizikler, yaniklar, morluklari hemen iyilestiriyor.

 2. etkin maddesi asiatikosid olan merhemdir. yara,yanık,hücre yenileyicidir. propilen glikol içerdiği için yumuşamaya yatkın deri üzerine sürülmemeli. sabah akşam kullanılabilir ama benim kendi önerim gece yatmadan önce rahatsızlık duyulan bölgeye sürüp yatılması. eğer yüzünüze uygulucaksanız gün içinde 1 veyahut 2 saat bekletip yıkamanız daha mantıklı. sağlıklı günler dilerim.

 3. cahilliğimden yazıyorum, hücre yenileyici sıfatıyla ufaktan tırsıttıran kremdir. iyi olcaz derken mitoz bölünmeyelim sonra.

 4. hücre yenileyici, yanıklara muhteşem etki gösteren bir merhem. bu gün lazer epilasyon sonrası avusturalya ormanlarını yanıyormuşcasına yanan derime sürmemle sızısını azaltması bir oldu. ayrıca kızarıklıkta bir hayli azaldı. tam emin değilim ama günlük kullanım için olduğunu sanmıyorum, ayrıca kıl köklerini güçlendirdiği yönünde hurafelerde duymuştum.

 5. bugünlerde muhtemelen çok yıkanmaktan yüzüm felaket durumda. sürekli batık ve yanma hissediyorum. güneş yanığı gibi kızarmış durumdayım. evde bu krem var, iyi geleceğine inanıyorum (inanmak istiyorum) ama ilk sürdüğümde feci kaşınıyor. normal midir bu?

 6. kolumdaki yanığın izi kalmasın diye rengi normalden açık olan bölgeye sürmeye başladım. 3-4 gün boyunca günde 3-4 kez sürdüm. şu an o bölgede kızarma, yanma, kaşıntı ve küçük kabartılar oluşmuş durumda ki uzun zamandır pek çok şeye kullandığım bir krem. özellikle yüzüne sürenler nacizane tavsiyem dikkatli kullansınlar.

 7. yüzümdeki güneş lekelerinin tedavisi sürecinde gece kremi gibi kullanılmak üzere önerilen merhem. yalnız iki üç hafta kadar kullan, bir ayı sakin geçme dendi. cildi inceltiyormuş.

 8. kremin etken maddesi olan centella asiatica; çin, japonya, hindistan ve endonezya başta olmak üzere, pek çok asya ülkesinde yetişen, “gotu kola” adıyla da bilinen, şifalı ilaçlar ve kozmetik ürünler yapımında yaygın olarak kullanılan, yeşil yapraklı bir bitkidir.

  bu bitki içerisinde “madecassoside” bileşiği bulunur. krem de ismini buradan alır. bu bileşen derin ve yüzeysel kırışıklıkları, esnekliği, sıkılığı, pürüzlülüğü ve cilt nemlendirmesini önemli ölçüde iyileştirerek cildin yaşlanmasını engeller. centella asiatica’da bulunan aktif bileşikler, kolajen üretimini artırarak derin ve yüzeysel kırışıklıkları yok etmeye yardımcı olur ve ya cildi sıkılaştırır.

  centella bileşikleri yara iyileşmelerinde etkin olduğu için cilt tedavisinde de etkin rol oynar ve güçlü antioksidan özelliklere sahiptir. ayrıca zengin bir amino asit, flavonoid, fitosterol ve yağ asidi kaynağıdır.

 9. üşengeçliğimi bir kenara bırakarak 2 haftalık sakalımı banyo bıçağı ile tıraş ettikten sonra rendelenmiş, gerim gerim gerilmiş ve kaşınan suratıma sürdüm ben bunu yaraları iyileştiriyor diye. yarın yokmuşçasına yakıp kavurdu suratımı ama yarın bakalım ne olacak.

 10. centella asiatica extresini içeren bağ dokusu oluşumunu hızlandıran ilaç.

  centella asiatica; leş ”götü kolla” esprilerinin çıkış kaynağı gotu kola bitkisi oluyor.

  geyik midir bilmem ama rivayet odur ki yaralanan aslanlar yaralarını gotu kola bitkisine sürüyor, sürtüyormuş ve yaralar daha hızlı iyileşiyormuş. bu durum fark edilmiş ve bir takım araştırmalar sonucu bayer ilaç madecassol merhemi üretmiş. kabaca yaraları daha çabuk iyileştirir, yara izi kalmamasını sağlar.

 11. geçen sene gittiğim cildiyeci yüzümdeki hafif yara izleri için vermişti, bol bol sür ne kadar sürersen o kadar iyi demişti. gerçekten bir senedir memnunum da kullanmaktan. ancak cuma akşamı her ne olduysa bunu sürüp yattım ve sabahında yanağımı kocaman bir kabarıklık içinde buldum. hafif yanma ve kaşıntı da vardı. pazar pazartesi tatili derken ancak bugün doktora gidebildim. zaten şişliği de geçmişti büyük oranda. gittiğim doktor bu kremin adını duyar duymaz yüzümüze sürmüyoruz asla yüze kullanılmaz dedi. tıp dünyası bu konuda sanırım doktrinsel görüş ayrılığı içerisinde. her neyse benim gibi bir sıkıntı yaşarsanız aklınızda olsun.

 12. bir kaç ay önce dermapen yaptırdıktan sonra, her seans sonrası 2 akşamda 1 çok hafif bir tabaka halinde yüzüme sürülmesi istendi bu kremin. çok yağlı bir krem ve yıkayınca bile geçmiyor. 1-2 kere kullanınca sivilce yapmaya başladı yağlılığından dolayı. kestik. ıyileştirici etkisi var, yüzümdeki dermapen sonrası kızarıklık ve ödem’i hızlı kapatmaya yardımcı olmuştu ama cildim aşırı yağlandığı için tedavinin amacına ters düştük.

 13. tüpteki mucize.

  küçük bir lazer işlemi sonrası doktorumun tavsiyesi ile aldım, misyonunu da anında yerine getirdi. o gün bugündür de rutin cilt bakımı ürünlerimin arasında yerini aldı. haftada 1-2 gece tüm yüzüme sürüp yatıyorum. gören ay gibi parlıyorsun diyor.*

  bazılarına ağır gelmiş ama ben şahsen kokusuna da bayılıyorum.

  yalnız bununla alakalı önemli bir mevzu var: “güneşten korunmak”
  madecassol kullanırken güneşe korumasız çıkarsanız yenilenmiş cildinize nur topu gibi güneş lekeleri bahşetmiş olursunuz. güneş kremi önemli.

 14. ben bu kremi cilt için kullanıyorum ve yüzlerce tl’lik kozmetik kremlerinden daha fazla fayda sağladığımı görüyorum.

  başlarda madecassol, bepanthol, e vitamin ampül gibi karışımlar yapıyordum ama onun etkisini çok göremedim. sonra sadece bepanthol ve madecassol sürdüm, yine eh işteydi… sadece madecassol sürdüğümde ise ertesi gün cildimde ki renk dokusu dengelenmiş, pürüzsüzlenmiş, yağlardan arınmış bir cilt görünümüne kavuşuyor. etkisi çok iyi.

  yine de tıbbi ilac olduğundan her gün sürmüyorum. haftada iki yetiyor. madecassol ile güneşe çıkmayın diyenler var, bu krem gece sürülür, sabah yüz yıkanır temizlenir zaten. güneşe güneş kremiyle çıkılır.

  tavsiyem hiçbir şeyle karıştırmadan haftada iki kez kullanmanız yönünde… t bölgesi yağlı ve karma cilde sahip olanlar kullanırsa cildi kuruladığını görecektir. hücre yenileyici olduğundan anti agnig özelliği de var diyorlar…

 15. ben bu kremi cildime haftada 2 kere çok ince bir tabaka halinde sürüyorum. tüm yüzüme sürdüğüm miktar bezelye büyüklüğünde.
  hücre yenileme etkisi olduğu için inanılmaz memnunum. renk eşitleme ve izleri geçirme etkisi var, güzelde nemlendiriyor.

  bir konuda özellikle uyarmak istiyorum. bu ürün krem değil, merhem. yani krem gibi yüzünüze boca ederseniz tahriş, kızarma ve yanma gibi sonuçları olması cok normal.. az miktarda ve haftada maksimum 2-3 kere kullanırsanız memnun kalacağınızı düşünüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir